Hakkımızda

Sevgili Saat Severler,

 

Dünyaca ünlü yıllık saat kataloğu ve dergisi Armband Uhren'in lisanslı Türkiye Baskısı Saatolog Armband Uhren adıyla ilk kez 2012 yılında Türkiye’deki saat meraklılarının beğenisine sunuldu. 

 

Yüzlerce saat markasının 1500’den fazla saatinin yer aldığı SAATOLOG’da, saat üreticilerinin; kuruluş yıllarından çalışan sayılarına, önemli koleksiyonlarından fiyat aralıklarına kadar her türlü genel bilginin yanı sıra, yeni modellerinin mekanizma bilgileri ile fonksiyonları gibi tüm teknik detaylar ve fiyat bilgileri de yer almaktadır. 

 

Bu katalogda yer alan saatlerin en az yarısı yeni modellerdir ve her bir marka için mevcut olan giriş metinleri ve teknik özellik bilgileri büyük bir titizlik ve özenle hazırlanmıştır. 
 

Geçmişten günümüze, daima bir prestij göstergesi olan saatler hakkında genel kültüre sahip olmak, en az o saate sahip olmak kadar önemlidir.

Mekanik saatler etrafında dönen terimler fazlasıyla kafa karıştırıcı olabilir. Bu sebeple dergimizin sonunda terminoloji kısmı da bulunmaktadır. Mekanik saatlerle ilgili terimlerin detaylı açıklamalarını dergimizin terminoloji kısmında bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra, saatinizi kullanırken yapmanız veya yapmamanız gereken her ne var ise bununla ilgili bir listeyi de sizler için derledik.  

 

1500'ten fazla saat modelinin tüm teknik detayları ve fiyatlarıyla yer aldığı özenle hazırlanmış Saatolog dergisi, her yıl düzenli olarak  öncelikle D&R, İnkılâp, Remzi, Dünya Aktüel ve diğer seçkin kitapevlerinde satışa sunuldu.

 

 

2017 yılından itibaren, Saatolog 2017 Armband Uhrend dergisi, saatolog.com üzerinden online bir şekilde de temin edilebilecek.

 

2017 sayımızı keyifle okumanız dileklerimizle,

 

saatolog.com

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.